Komisja weryfikacyjna ds. pytań à la Yeti

Komisja weryfikacyjna ds. pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy jest jak Yeti. Wszyscy o niej słyszeli, ale nikt nie widział. Pełna partyzantka. Członkowie widma, których nikt nie widział i o nich nie słyszał. Ale przejdźmy do zaistniałych faktów. Nie, no nie wierzę. Właśnie, aby dokładnie przedstawić fakty, zajrzałem na stronę Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju i niestety informacja o powołaniu Komisji Yeti nie ma. Zniknęła. A była jeszcze wczoraj. Miraż, fatamorgana, nie wiem, o co chodzi. W takim wypadku, skoro www mnie zawiodło, odniosę się do innych faktów. Poprosiłem o udzielenie informacji w zakresie:

  1. Skład imienny członków komisji weryfikacyjnej.
  2. Służbowe dane kontaktowe (adres e-mail, numer telefonu) członków komisji weryfikacyjnej.
  3. Kiedy został ogłoszony nabór na  członków komisji weryfikacyjnej.
  4. Ilu zgłosiło się kandydatów do komisji weryfikacyjnej.
  5. Kto z imienia i nazwiska weryfikował kwalifikacje kandydatów do komisji weryfikacyjnej.
  6. Czy jest protokół z weryfikacji kandydatów na członków komisji weryfikacyjnej.
  7. Proszę o przesłanie skanu protokołu drogą elektroniczną na adres poczta@osk.org.pl
  8. Uzasadnienia wyboru zwycięskich kandydatów do komisji weryfikacyjnej.

Na moje pytanie z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, od pana Dominika Szostaka dostałem taką odpowiedź. Odpowiedź z MIR. Nie wiem, co pan Szostak bierze, ale impreza po czymś takim byłaby przednia 🙂 A tak swoją drogą, to ciekawy jestem, skąd się bierze ta chęć urzędników do ukrywania wszystkiego przed obywatelami? Czy tylko i wyłącznie z tych sowiecko-bolszewickich naleciałości? Taki homo sovieticus dalej funkcjonuje w przestrzeni publicznej, ale nie zdaje sobie sprawy, że taka mentalność i postawa, tylko go kompromituje.

Oczywiście sprawy nie pozostawię. Dzisiaj dzwoniłem do przewodniczącego komisji pana Tomasza Piętki. Znamy pana Tomasza 🙂 i wiemy, że jest kompetentny i zna się 🙂 Jak on coś powie, to Warszawa przemówiła. Ale klops, nie odbierał telefonu. Jakby ktoś chciał zapytać o coś pana Tomasza Piętkę, to podaję bezpośredni numer telefonu (22) 630 12 47. Może będziecie mieli więcej szczęścia. Ja będę próbował jutro. Podejrzewam, że sprawa o udzielenie informacji zakończy się skargą i przygotowując się do tego, chciałbym pana Tomasza zapytać o to, czy z członkami komisji został nawiązany stosunek pracy. Jeżeli tak, to jaki? Jeżeli nie, to jaka została nawiązana umowa cywilnoprawna? Jakaś umowa musi być, skoro członkowie będą wynagradzani z pieniędzy publicznych. Jutro, może Warszawa przemówi 🙂

Obecnie wysyłam wezwanie do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju do wydania decyzji administracyjnej w terminie 7 dni. No cóż, pan Szostak nie wie, że odmowa udzielenia informacji publicznej następuje w drodze decyzji administracyjnej. Coś mnie się wydaje, że z tą komisją będą problemy, a może komuś zależy na storpedowaniu prac komisji. Zobaczymy.

Komisja weryfikacyjna ds. pytań à la Yeti cd.

Warszawa przemówiła. Dzisiaj pan Tomasz Piętka poinformował mnie, że członkowie Komisji weryfikacyjnej ds. pytań egzaminacyjnych nawiązali stosunek pracy w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju na podstawie powołania. Powołanie powinno być dokonane na piśmie. W tej sytuacji odmowa udzielenia informacji o członkach komisji przez pana Szostaka jest kuriozalna i śmieszna. Ale nie będziemy zajmować się tym urzędnikiem. Nie ma powodu. Tak jak powiedziałem, wysyłam wezwanie do usunięcia naruszenia prawa z 7-dniowym terminem wydanie decyzji administracyjnej. Skład komisji poznamy. Chodzi mi o to aby pytania były przypisane do konkretnej osoby. Przecież, za zgłoszone i opracowane pytanie, członek komisji dostanie odpowiednie wynagrodzenie. Chcę wiedzieć, że za idiotyczne pytanie odpowiada np. pan Kowalski, który je opracował. Chcę aby każde pytanie było przypisane do odpowiedniej osoby i aby tą osobę można było zidentyfikować. Chyba wszystkim nam się to należy.

Podziel się: